دست اصلاح طلبان را خوانده ایم ، دربرابرشان سکوت نخواهیم کرد..!

حجه الاسلام محقی افزود نمی توان گفت : روحانی جزئی از بدنه اصلاحات است و نه هم می توان گفت وی مهره ی بازی هاشمی است و نه هم ، وی یک شاخص برای حرکت نوظهوری به نام اعتدال است ،  حقیقت این است برخی از عناصر سیاسی در گذر زمان و درحالیکه نقش شان در عرصه قدرت تغییر می کند دیدگاهشان و نظریاتشان هم قابل تغییر است .

اقای روحانی همچنانکه اشتراکات ویژه ای در عرصه گفتمانی با اصلاح طلبان تکنوکرات «طیف هاشمی» و اصلاح طلبان ایدئولوژیک «طیف خاتمی» دارد تفاوتهایی نیز دارد ، اشتراکات بیشتر از حیث هم گفتمانی و هم قبیلگی سیاسی است و تفاوت هم در برنامه های عملیاتی و اهداف غایی آن است ، و این بخوبی روشن است وروحانی عمدا سعی دارد خط کشی ها و فاصله اش را با هر دو جریان فوق تا مدت مشخصی حفظ کند، و هدف غایی و نهایی  ایجاد جریان جدیدی در کنار جریانات چپ و راست است ،  که شامل بریده های جریانات اصولگرا و اصلاح طلب می شود و این در حقیقت باعث تضعیف جریان "اصولگرای حقیقی " است .

اما تعجب برانگیز ترین جای داستان این است که خود آقایان اصلاح طلب در ابهام عجیبی بسر می برند که آیا دولت یازدهم در این چهار سال موفق عمل می کند یا دچار شکست می شود..! هرچند نیاز متقابل دولت و اصلاح طلبان آنها را در پای میز چانه زنی نگه داشته آن هم بخاطر کسب غنائم بیشتر از قطار دولت ..!

اصلاح طلبان تندرو چیزی حدود 8سال از دولت فاصله گرفته اند و حالا عدم دسترسی به دولت برای آنها به منزله تهدید فرصت های سیاسی , رسانه ای , اقتصادی , فرهنگی و اجتماعی است  ، چرا که آنها بارها اعلام کرده اند مهمترین خواسته ی آنها از روحانی ایجاد شرایطی برای حضور مجددشان در فعالیت های جامعه محور است .

وی افزود : در دولت هاشمی دیدیم که برخی از عناصر اصلاح طلب با نفوذ در در مراکز فکری و فرهنگی دولت و در پست های میانی دولت شرایطی را بوجود آوردند که فضای عبور از هاشمی را برای رسیدن به خاتمی آسان کرد. امروز هم وزارت ارشاد شیب تندی برای ایجاد خواسته های فرهنگی اصلاح طلبان در پیش گرفته و وزارت های علوم و آموزش و پرورش نیز کم کم فضارا بسان دهه 70جهت کادر سازی آرام اصلاح طلبان آماده می کنند .

سناریوی نخ نماشده آقایان تکرار یک سیاست انتخاباتی و معطوف به قبضه دولت آینده هست ! برای همین هر از چندگاهی ازاخبار محفلی اصلاح طلبان تندرو شنیده می شود که از سرمایه گذاری بر چهار ساله بودن دولت دلالت دارد..! رسانه های آقایان نیز به جهت پوشش نقاط ضعف ایشان مدام از برچسب های جنگ روانی مانند : لباس شخصی ها , تندروها و محافظه کاران , کاسبان تحریم و ...خواهان سرکوب شدید منتقدین سیاست های خارجی دولت هستند .

و اگر مسلما مذاکرات  به شکست بیانجامد ، خواهند گفت که کارشکنی اصولگرایان و عدم همراهی نظام (بویژه رهبری ) با خواسته های امریکا بوده است  ، اگر دولت روحانی در این گفتگوها توفیقی نیابد خواهند گفت : روحانی موفق نبود چون نتوانست پروژه ی ادغام ایران به غرب را بخوبی مدیریت کند و اما اگر موفق عمل کند خواهند گفت : این ایده ماست که در حوزه سیاست خارجی و عادی سازی روابط موثر بوده است .

وی درپایان خاطر نشان کرد بابردباری و سعه صدر جریان ها را دنبال می کنیم و کسانیکه فکر می کنند حزب الله عقب نشسته بهتر است بدانند که ما مدام در حال رصد اوضاع و احوال هستیم .

 

 

 

 

 

 

/ 2 نظر / 24 بازدید
دلسوز نظام

با سلام در استان خراسان رضوی و در آموزش و پرورش همه ی فتنه گران بر مسند قدرت نشسته اند اینها منافق طلبند یه داد خراسان رضوی برسید

نام

متن پيام