توطئه ترور سیدحسن نصرالله در روز عید قربان

در همین ارتباط براساس اطلاعات امنیتی فاش شده در لبنان‌، در این طرح  یک دستگاه خودروی بمب گذاری شده در تقاطع المریجه - المعموره در بخش داخلی الضاحیه مستقر و آماده انفجار شده بود‌. پیش از این اعلام شده بود سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان قرار است روز عید قربان وارد این منطقه شود و  به مناسبت عید سخنرانی کند‌.
 
 
از سوی دیگر اخبار رسمی فاش شده در لبنان حاکی از آنست که تروریست‌ها مقادیر بسیار زیادی مواد منفجره در این خودرو جاسازی کرده و آن را شب عید قربان در این منطقه پر جمعیت که در آوریل گذشته نیز شاهد انفجار بزرگی بود و به کشته  و زخمی شدن دهها تن انجامید، مستقر کرده بودند‌.
 
 
منابع امنیتی تصریح کردند شماری از شهروندان لبنانی عصر روز گذشته به این خودرو ‌پارک شده مشکوک شدند و نیروهای ارتش لبنان را از وجود آن مطلع کردند و پس از محاصره محل از سوی نیروهای لبنانی‌، نیروهای ویژه خنثی سازی مواد منفجره اقدام به خنثی سازی مواد منفجره موجود در این خودرو کردند‌.
 
 
به گفته منابع امنیتی لبنانی دستکم یکصد کیلوگرم مواد منفجره در این خودرو جاسازی شده بود و درصورتی که منفجر می‌شد بخش‌های گسترده‌ای از مناطق اطراف را ویران می‌کرد.

/ 1 نظر / 17 بازدید
محمود از لبنان

تکذیب میشه. اصلا همچین خبری درست نیست. سازمان اطلاعات ارتش لبنان دنبال طرف بودن، یارو ماشینو میذاره در میره. همین. ضمنا این منطقه بیشتر زیر نظر حرکت امل هست و سید کاری با اونجا نداره