جوانان غیور شیعه سربازان حزب الله جهانی هستند

یکی از روزنامه های کویت در مطلب دیروز خود به بحثی در رابطه با شرکت جوانان شیعه این کشور -البته با هدف محکوم کردن این اقدام- در دفاع از مردم سوریه پرداخته است.

این روزنامه در مقاله خود نوشته است: دهها نفر از جوانان شیعه کویت برای دفاع از مقدسات دینی و به ویژه مرقد حضرت زینب (سلام الله علیها) در دمشق به حزب الله پیوسته اند. در ادامه مطلب به شهیدانی که حزب الله در نا آرامی های سوریه تقدیم کرده پرداخته می شود .

این روزنامه کویتی مدعی شده حزب الله تا کنون صدها نفر از رزمندگان خود در سوریه را از دست داده و تا کنون اسامی و تصاویر 180 نفر از انها منتشر شده که  در میان آنها دو کویتی به نام های "حسین الفاضل" (تاریخ شهادت: 31 ژوئیه 2012) و "خالد خلف"(شهادت: سپتامبر 2012) دیده می شوند. این دو شهید از جمله بیست جوان شیعه کویتی بوده اند که در سال 2012 جهت رفتن به سوریه به حزب الله پیوسته اند.

هم چنین یکی از سایت های معاند نظام کنونی سوریه که پیداست از برخی از پیروزی های این حکومت ناخشنود است در گزارشی اعلام کرده شیعیان کویت مبلغ 81 میلیون دلار برای پشتیبانی از نظام بشار اسد جمع آوری کرده اند و افزوده شیعیان کویت از برجسته ترین حامیان علوی ها و شیعیان سوریه همگام با حکومت در ناآرامی های این کشور هستند.

/ 0 نظر / 32 بازدید